Skip links

קייטנות או לא להיות – קייטנות קיץ 2022

החופש הגדול כבר כמעט כאן ואם עוד לא עשיתם את זה – זה בדיוק הזמן לשריין לילדים שלכם מקום באחת מהקייטנות. מתלבטים? ריכזנו כאן עבורכם כמה מהקייטנות שיבטיחו לכם שקט נפשי ביום וילדים מרוצים ומותשים אחר הצהריים…

כמו בכל שנה, גם השנה (2022) יאלצו ההורים לחפש מסגרות לילדיהם במהלך החודשים יולי ואוגוסט. אם אתם לא עובדי הוראה, אין לכם סבים וסבתות פנויים שמוכנים לשמור על הילדים שלכם במשך החופש הגדול, או אפשרות לצאת לחופש של חודשיים – קרוב לוודאי שקייטנה היא הפתרון עבורכם! 

קייטנות קיץ

מה השתנה בתחום הקייטנות בישראל?

“אם בעבר הקייטנות היו רב תחומיות והבחירה נעשתה בעיקר לפי הקרבה לבית, הרי שבעשור האחרון חל שינוי משמעותי בתחום ולצד הקייטנות הרב תחומיות שיש בהן הכל מהכל.

מוצעות לא מעט קייטנות ממוקדות נושא, אומר שלמה מוכתרי – מנכ”ל ארגון הקייטנות של ישראל

ואכן, אין ספק שחלה פריחה גדולה ביותר של קייטנות נושא בתחומים שונים ומגוונים, כגון קייטנות גלישה, צילום, סייבר, אפייה, סוסים, מחול, קרקס ואפילו אילוף כלבים.
לדברי מוכתרי, המגוון העצום של הקייטנות הוא פועל יוצא של הילדים של היום, שהם ילדים ממוקדי מטרה שיודעים לאן הם הולכים, מה מעניין אותם ומה הם רוצים, ושל עידן הגלובליזציה שהגדיל את החשיפה ואת המודעות גם לתחומים השונים וגם להיצע הרחב.  

אבל אם חשבתם שתם עידן הקייטנות הרב תחומיות, אולי תתפלאו לגלות שהמגמה מעורבת עם יתרון קל לקייטנות הרב תחומיות ובשנים האחרונות יש מגמה הפוכה וכ-55% מהמשפחות מעדיפות לבחור בקייטנה רב תחומית שכוללת פעילויות פנים וחוץ, על פני קייטנה עם נושא אחד עיקרי. 

לדבריו, גם בתחום הקייטנות הרב תחומיות חל שינוי ומושם דגש רב יותר גם על הנדבך הבריאותי (כגון פעילויות ספורטיביות ודגש על מזון בריא) וגם, ואף בעיקר על נדבך התכנים והערכים המועברים בפעילויות השונות.
“הוכח שמסגרת חינוכית טובה במהלך החופש הגדול, מהווה פתיחה טובה יותר לשנת הלימודים, בעיקר לילדים צעירים, ולכן הפעילויות שמועברות בקייטנות השונות מושתתות על ערכי יסוד כמו חברות וקבלת השונה.  

איך לבחור קייטנה?

המגוון העצום של הקייטנות עלול לבלבל ואין נוסחה אחת לבחירה של הקייטנה המושלמת עבור ילדכם, שכן כל ילד הוא עולם ומלואו כך שהבחירה צריכה להתאים לאופיו ולתחומי העניין של הילד, כמו גם למיקום, למשך הזמן וכמובן לתקציב שלכם. כדי להקל עליכם קצת, ריכזנו כאן עבורכם דוגמאות לכמה קייטנות שונות ברחבי הארץ: 

קייטנה על גלגלים – קייטנע – ירושלים והסביבה

“קייטנה על גלגלים” לילדי ירושלים והסביבה 2022 יוצאת לדרך! הקייטנה המטיילת משלבת אטרקציות ופעילויות מגוונות ומהנות.

בקיץ 2022 יוצאים למסע חובק אטרקציות ופעילויות מגוונות ושונות בכל יום.
קייטנה על גלגלים, בכל יום הילדים עולים לאוטובוסים ויוצאים לחוויה שונה ומפתיעה.

בקייטנה על גלגלים, הילדים נוסעים כל יום למתחמי הבילוי הכי שווים בישראל. ג’אננה פארק, קיפצובה, בריכות, מתחמי אקסטרים, ספארי, פארק נינג’ה, מג’יק קאס, סקיי טאון, יס פלאנט, פלנתניה, באולינג ושלל אטרקציות ופינוקים.

הקייטנה המטיילת “קייטנע” פועלת באישור משרד החינוך ומחזיקה בכל האישורים הנדרשים בחוק הקייטנות.

למידע נוסף קייטנה על גלגלים

קייטנת קיץ בכפר הירוק

שלל רחב של ענפי ספורט שהילדים לא נחשפים אליהם ביום יום .
בקיץ הקרוב, הילדים יתנסו בסדנאות מתחומים שונים:
אילוף כלבים, טיסנאות, רובוטיקה, מדע וטכנולוגיה, מהנדסים צעירים, בימוי , קולנוע, ימי בריכה עוד ועוד…
קייטנת הקיץ של עולם הכושר בכפר הירוק – הילדים נהנים ממגוון פעילויות רב בתחום הגופני!

למידע נוסף על קייטנת הקיץ בכפר הירוק


קייטנת גלישה Surf Club – חיפה 

קייטנת גלישה ספורטיבית ורטובה, המתאימה לילדים בני 7 – 18.

מתקיימת במתחם חדש וייעודי בתמיכת עיריית חיפה וכוללת ציוד גלישה חדיש ואיכותי בהתאמה אישית ותמונת גלישה מקצועיות לכל ילד

במהלך הקייטנה ילמדו הילדים את יסודות גלישת הגלים ואת ההתנהלות הנכונה והבטוחה בסביבת החוף והים

מגוון אימונים שונים כגון אימוני גלישה במים, אימוני גלישה עם קארבר, אימון יציבות בעזרת אינדו בורד ועוד. 

קייטנת “ילד וכלבו” (חילוץ והצלה) – כלביית קיבוץ אפיקים

קייטנת אילוף וטיפול בכלבים במתכונת של “מחנה קיץ” כולל לינה (3 עד 10 ימים, בהתאם לחתך הגיל) המתאימה לילדים בני 7 – 15, שאוהבים כלבים ומעוניינים ללמוד איך לאלף ולטפל בהם. 

לקייטנה יכולים הילדים להגיע עם הכלב שלהם, או לטפל בכלבים מכלביית הקיבוץ.  לצד הטיפול והלימוד על הכלבים, מתקיימות במהלך הקייטנה פעילויות שונות נוספות כגון רחצה בבריכה, משחקי חברה, פעילויות ספורט, טיולים במים ופעילות לילה עם כלבים. 

סדנאות צילום דיגיטלי ועיבוד תמונה במחשב – רעננה

סדנת צילום בת 10 ימים המתאימה לילדים בני 9 – 14, שמעוניינים לרכוש ידע בצילום מקצועי ואמנותי ובלימוד עיבוד תמונות בפוטושופ.

הסדנה משלבת לימוד תיאורטי והיכרות עם המצלמה, עם תוכנת הפוטושופ ועם עבודותיהם של גדולי הצלמים מהארץ ומהעולם, לצד התנסות מעשית בסגנונות הצילום השונים כגון צילום אורבני, צילום פורטרטים, צילומי טבע ונוף, צילומי מקרו, צילום מגנטים ועוד.  

במהלך ימי הסדנה יכינו התלמידים תיק עבודות במגוון הנושאים ויערכו ימי צילום בסטודיו מקצועי וימי צילום במקומות שונים כגון יפו העתיקה, נמל יפו ונחל הירקון. 

קייטנת רכיבה על סוסים – חוות המאלף, משמר איילון

קייטנת רכיבה וטיפול בסוסים, המתאימה לילדים בני 6 – 14.

לרכיבה על סוסים יש יתרונות רבים והוכח כי היא תורמת לשיפור התפקודים הקוגניטיביים והמוטוריים, מעלה את הביטחון העצמי ומשפרת את התקשורת הבין אישית. 

במהלך הקייטנה ייחשפו הילדים לעולמם של הסוסים וילמדו לטפל בהם ולאלף אותם. לצד שיעורי הרכיבה במתחם ובשטח, כוללת הקייטנה גם פעילויות רבות נוספות ובהן טיול ג׳יפים, רכיבת אופניים בשטח, משחקי ספורט, סדנאות יצירה, מאסטר שף סוסים ועוד. 

האוניברסיטה של הקייטנות – אוניברסיטת תל אביב

קייטנה רב תחומית המתקיימת במועדון הספורט של אוניברסיטת תל אביב ומתאימה לילדים בני 4 – 14 (הקייטנות מחולקות לפי קבוצות גיל). 

  • קייטנת החלומות – מיועדת לילדים מגיל טרום חובה עד מסיימי כיתה ב’, וכל יום בה מוקדש לנושא אחר. בנוסף לפעילויות הנושאיות, ייהנו הילדים מפעילויות בבריכה ומשני חוגים שונים בכל יום.  
  • קייטנה רב תחומית – מיועדת לילדים מכיתות ג’ עד ו’, ובה יכול כל ילד לבחור את החוג המקצועי המועדף עליו. 

בנוסף לחוגים המקצועיים, ייהנו הילדים ממשחקי ספורט ונופש, פעילויות בבריכה, סרטים ומופעים וסיורים באתרים שונים.

קורסי תכנות וסייבר לנוער – ירושלים ורמת גן

קייטנות תכנות וסייבר

קורס סייבר – אבטחת מידע ופייתון, קורס JAVA ופיתוח אפליקציות לאנדרואיד וקורס פיתוח משחקים בסי שארפ, של ‘הררי לימודי מחשבים’ המתאימים לבני נוער בני 11 – 17 מתחילים ומתקדמים, שאוהבים את תחום התכנות והסייבר ורואים את המשך דרכם בתחום ההייטק. 

  • קורס סייבר (אבטחת מידע ופייתון) – יעסוק בנושאים מרתקים מעולם אבטחת המידע, ובמהלכו ילמדו התלמידים את יסודות שפות התכנות PHP ופייתון. החלק הראשון של הקורס יוקדש להכרת רשתות וסוגי/אלמנטים בסייבר והחלק השני יוקדש ללימוד שפת התכנות פייתון.
  • בקורס JAVA ופיתוח אפליקציות – ילמדו התלמידים את יסודות שפת התכנות JAVA ויתכנתו אפליקציות לאנדרואיד. 
  • במהלך הקורס לפיתוח משחקים – ילמדו התלמידים את יסודות שפת התכנות סי שארפ, יכתבו ויתכנתו משחקים שונים כגון צוללות, דמקה, מרוץ מכוניות ועוד.

קייטנת מחול ותיאטרון – בית הנוער העברי, ירושלים

קייטנת מחול ותיאטרון המתאימה לילדים בני 6 – 12, עם או בלי רקע במחול. 

פעילות הקייטנה כוללת שיעורי מחול בסגנונות ג’אז, בלט קלאסי, מחול מודרני וריקודי אופי, שיועברו על ידי מורי המחול והתיאטרון של בית הספר תיאטרון מחול ירושלים. 

בנוסף לשיעורי המחול עצמם יתקיימו כחלק מתכנית הקייטנה גם סדנאות, מופעים ופעילויות פנים וחוץ שונות כגון יום גילוי כישרונות, ימי שיא, משחקי מחול ותיאטרון ועוד. 

לפרטים נוספים והרשמה לקייטנת מחלול ותיאטרון בירושלים

קייטנת רמה – ירושלים

קייטנה רב תחומית עשירה ומגוונת, המתאימה לילדים בני 4 – 12, דוברי עברית ואנגלית.

תכנית הקייטנה כוללת פעילויות פנים רבות בתחומים שונים כגון אומנות, תיאטרון, טבע, ספורט, זומבה ועוד. בנוסף לפעילויות חוץ ובהן ימי בריכה שכוללים שיעורי שחיה בהתאם לרמות השונות, יציאה לקיפצובה, פעילות של חוות “בית האיכר”, הצגות וסדנאות, יום מתנפחים ואתגרים ועוד.

קייטנות קייט ופנאי – ירושלים

קייטנת אוגוסט בגנים העירוניים בירושלים, לילדים בני 4 – 6, המופעלת על ידי ארגון הקייטנות של ישראל “קייט ופנאי” (חל”צ 515681435). 

תכנית הקייטנה “מרחפים בישראל” פותחה והותאמה במיוחד לילדי הגן. הדמויות המרכזיות שאותן יפגשו הילדים הן נועה, אורי והרחפן המיוחד שלהם, שייקחו את הילדים למסע מהנה, מרתק וערכי בארץ ישראל. 

במהלך הקייטנה ייהנו הילדים מפעילויות שונות ומגוונות, שקשורות כולן למסע ולאתגרים של נועה ואורי. בכל יום אתגר חדש, מסע מרתק חדש ומסעיר והמון תובנות לחיים. 

קייטנת כיף לי בגבעה – גבעת וושינגטון

קייטנה בפיקוח משרד החינוך, המתקיימת בקמפוס גבעת וושינגטון (מועצה אזורית יבנה). 

הקייטנה משלבת תכנים חינוכיים, פעילות אתגרית, מתנפחים, אטרקציות, ימי ספורט, בריכה, פעילויות ומופעים שונים, ובמהלכה יכול כל ילד לבחור להשתתף בפעילויות שהוא הכי אוהב: מחנה שחיה, מחנה אתגרים, מחנה אומנות ויצירה, מחנה כדורגל, מחנה כדורסל, מחנה אפיה ובישול, מחנה מחול וג’אז ועוד.

והעיקר – זכרו שחופש הוא כיף, שמרו על עצמכם ותעשו חיים… 

אטרקציה לילדים | סימולטור טיסה |

כיתבו תגובה