Skip links

מחנה קיץ – מה צריך לתכנן לפני שנרשמים למחנה קיץ

עכשיו כשהחורף נגמר והקיץ מתקרב זה הזמן המושלם עבור משפחות לתכנן את חופשת הקיץ…

משנה לשנה יותר הורים מחפשים חוויה איכותית ומעשירה לילדים שלהם. כזו שתפתח אותם, תגרה את תחומי העניין שלהם ותיתן להם כישורים שישמשו אותם בעתיד.

כך למשל רואים בשנים האחרונות התרחקות ממודל הקייטנה הקלאסי (זו עם השוקו והלחמנייה), לכיוון של קייטנות “התמחות” – כאלו שמתמקדות בתחום ספציפי: קייטנות בישול, מחשבים, קולנוע, רובוטיקה, ריקוד ועוד רבות אחרות.

שדרוג נוסף של חוויית הקייטנה אפשר למצוא במחנות הקיץ שעולים ופורחים משנה לשנה. אותם “סאמר קאמפים” (מחנות קיץ) שבטח ראיתם בסדרות האמריקאיות ושבהם הילדים ישנים מחוץ לבית, בלי ההורים ועושים כל מיני פעילויות מדליקות ביערות ובאגם. פה בישראל יש לנו פחות יערות ואגמים, אבל זה לא מפריע לייבא את החוויה של הקאמפ גם לילדים ישראלים.

4 דברים שילדכם יקבלו במחנה קיץ (ולא באף מקום אחר)

מחנה קיץ

ביקשנו מדותן טמיר, מנכ”ל ומייסד BIG IDEA, מחנות קיץ בינלאומיים בישראל, לספר לנו על מה שמקבל מי שמשתתף בחוויה כזו של סאמר קאמפ:

“אנחנו ב-BIG IDEA מחברים ילדים ובני נוער מישראל ומחו”ל דרך חוויות של חדשנות, יצירתיות וטכנולוגיה.” מספר טמיר, “אנחנו רואים עם השנים עליה במספר המשתתפים שיוצאים למחנות קיץ – בין אם אלו מחנות קיץ בארה”ב, סאמר סקולים באנגליה ואפילו קאמפים פה בארץ. החוויה הייחודית הזו נשמעת להורים כהזדמנות מצוינת לפיתוח הילדים ונערים ונערות שמגיעים למחנות מרוויחים חוויה בלתי נשכחת.”

למה כדאי להורים לשלוח את הילדים למחנה קיץ?

יש המון דברים שילדים מקבלים במחנה קיץ שהם לא מקבלים באף מקום אחר. בסוף כל קיץ אנחנו שואלים את ההורים מה הילדים שלהם קיבלו בחוויה של המחנה ואלו הדברים שהם מספרים לנו:

1. רוכשים יכולות חדשות

חופשת הקיץ זה זמן נפלא עבור בני נוער לחקור ולגלות תחביבים ותחומי עניין. הם יכולים ללמוד תיאטרון, ריקוד או אפילו בישול במחנה! אנחנו ב-BIG IDEA מתמקדים בלהעניק יכולות וכלים של יצירתיות וטכנולוגיה.

הם יקבלו ניסיון מעשי בעיצוב גרפי, תכנות, יצירת אפליקציות ומשחק מחשב ואפילו יבנו חדרי בריחה. יש נערים ונערות שבוחרים במיוחד תחומים כמו סייבר או עיצוב אתרים, כדי להתנסות ולראות אם זה המקצוע לעתיד שלהם. אחרים מתנסים בסדנאות כמו תלת ממד או אפקטים מיוחדים, כי אלו דברים שנותנים מקום ליצירתיות שלהם לצאת החוצה. כל אלו כלים שהילדים רוכשים במחנה. 

2. משפרים את האנגלית

אחת המטרות העיקריות של מחנה בינלאומי היא לנצל את הקיץ על מנת לשפר את האנגלית. דמיינו לכם שאתם עושים הכל באנגלית: שרים, יוצרים חברויות, מתנסים בסדנאות וקופצים לבריכה. אפילו כשהמדריך מזכיר לכם לצחצח שיניים בערב, הוא עושה את זה באנגלית.

היתרון של המחנה הוא שאתה לא לומד אנגלית בכיתה, אלא לומד על ידי תקשורת עם בני נוער בגילך מכל מני מדינות בעולם ותוך כדי כך צובר ביטחון בדיבור אנגלית. המפגש הרב תרבותי הזה, נותן המון ביטחון לילדים עם השפה. לאחר המחנה הרבה מהחניכים שומרים על קשר וממשיכים לתקשר ולשפר את האנגלית שלהם אחד עם השני.

3. פיתוח העצמאות

כשילד מבלה לראשונה מחוץ לבית במחנה קיץ, שבוע או שבועיים – הוא עובר חוויה מעצבת חיים. אם עד עכשיו הוא הסתמך על ההורים שיעזרו לו, במחנה הוא מתנסה לראשונה בלעשות את הדברים האלו לבד ובתמיכה של צוות המדריכים: ליצור קשרים חברתיים, לבחור תחומי עניין ואפילו לסדר את החדר במחנה כל בוקר.

הורים שלא הייתה להם חוויה כזו של קאמפ כילדים, פתאום מאוד מופתעים כשהבן או הבת שלהם חוזרים מהקאמפ ומגלים בגרות ועצמאות שלא היו להם קודם.

4. החופש להיות מי שהם

האווירה במחנה היא משוגעת – תחרויות, תחפושות צ’ירים (שירי מורל של מחנות). כל יום יש פעילות מדליקה אחרת שנותנת לילדים להוציא את האני הפנימי שלהם, להשתטות, לשחק ופשוט להיות מי שהם. הרבה ילדים מתקשים בסוף המחנה לתאר את החוויה – “אתה חייב להיות שם כדי להבין” – אבל כשהם בתוך זה, הם ממש בעננים.

אחת האימהות שלנו סיפרה לי סיפור מרגש על הבת שלה, שלא מצאה את עצמה מבחינה חברתית בבית הספר ואף עמדה בפני חרם בכיתה שהוריד לה את הביטחון העצמי. כשהיא הגיעה אל BIG IDEA היא התחילה לפרוח ולהיות במרכז הקבוצה החברתית שלה. יש לילדים הזדמנות נדירה לבנות את עצמם מחדש במחנה, עם חברים חדשים שיש להם תחומי עניין דומים.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אל אלפי ילדים ובני נוער, מישראל ומחו”ל, שכבר הצטרפו ל-BIG IDEA והפכו לחלק מהקהילה התוססת שלה. אפשר להירשם למחנה של שבוע או שבועיים במתחמים ירוקים בכרמל או בשרון ולהתנסות בקיץ הקרוב במפגש בינלאומי, סדנאות מרתקות בתחומי יצירתיות וטכנולוגיה וחוויה שתישאר איתכם לאורך זמן רב.

גם אתם יכולים לקחת חלק בחוויה של BIG IDEA. הירשמו באתר www.bigidea.co.il, או התקשרו ל-03-5285177

כיתבו תגובה