Skip links

קייטנות עם בעלי חיים

אם הילדים שלכם אוהבים בעלי חיים – למה שלא תרשמו אותם לאחת מהקייטנות שמקדישות את חודשי הקיץ להנאה מופלאה לצד בעלי החיים?

הקשר בין בעלי חיים לילדים הוא קשר מופלא שתורם לשני הצדדים באותה מידה. בילוי וטיפול בבעלי חיים מסייע לילדים לפתח כישורים אישיים וחברתיים חשובים, מחזק להם את הביטחון העצמי ואפילו מסייע בפיתוח היכולות הקוגניטיביות שלהם. בשנים האחרונות יש עוד ועוד קייטנות שמשלבות בעלי חיים ו/או סובבות סביב נושא בעלי החיים. אז למה לא ליהנות מכל הטוב הזה גם במהלך חופשת הקיץ?

כדי לסייע לכם במציאת קייטנת בעלי החיים המתאימה ביותר, ריכזנו כאן עבורכם מגוון המלצות, כך שכל מה שנותר לכם זה לבדוק את הפרטים ולבחור.  

קייטנת רכיבה על סוסים – חוות המאלף

חוות_המאלף__ארגון_הקייטנות_של_ישראל

רכיבה על סוסים משפרת את הביטחון העצמי של הילדים, עוזרת להם בתקשורת הבין אישית, יוצרת עבור הילד הזדמנות בה הוא יוכל להרגיש מיוחד, מהווה צינור תקשורת בלתי תלוי עם חיה שלא שופטת, רק מעניקה אהבה ומגיבה לכל תחושה של ילד.

חוות המאלף מארגנת פעילויות שונות ומגוונות עם סוסים, ובהן גם קייטנת רכיבה על סוסים – קייטנה מדליקה שבה הילדים משחקים עם החיות ועם הסוסים בפרט. בעזרת הקייטנה, הילדים ירכשו ביטחון, הם יאלפו את הסוס וירכבו עליו. כך בעצם, הם ירגישו אלופי העולם.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן 

קייטנות “ילד וכלבו” בכלביית אפיקים – קייטנת חילוץ והצלה

כלביית אפיקים
לקראת קייטנות הקיץ של כלביית אפיקים…

קייטנת ילד וכלבו – קיץ שלא שוכחים. 5 ימים שבהם לומדים לאלף, לטפל, לחבק ובעיקר המון על כלבים. 5 ימים של למידה חווייתית והתנסות אמיתית באילוף הכלב האישי. *בכלבייה יש כלבים גם לילדים שמאוד רוצים כלב אבל בינתיים עוד אין להם.

הכלבים המתוקים, הטיולים במים, הרחצה בבריכה, משחקי החברה, הספורט ופעילות הלילה עם הכלבים. בקייטנות שלנו בקיבוץ נהנים לגור ביחד אך לחוד, לאכול בחדר אוכל קיבוצי אך עם אוכל כשר. בבריכה כחלחלה אך אולימפית, ממשחק לילה וסיפורים שהכול מתברר כאגדות וכייף לילדים.

לפרטים נוספים ולהרשמהלחצו כאן

קייטנת הטבע של מאיה – קייטנת טבע ובעלי חיים בשכונת רמות בירושלים

התוכנית השנתית לקיץ היא “טבע בין השורות: עולם הסיפורים והאגדות”. במסגרת התוכנית הילדים יקבלו פעילויות וסדנאות מקצועיות מתחומים רבים ומגוונים כגון זואולוגיה ובעלי חיים, וטרינריה, אומנות ויצירה, ספורט, ריקוד, בישול, מדעים ועוד. הפעילויות מועברות ע”י מדריכים ומורים מקצועיים בתחומם.

בפינת החי שלנו חיים בשלווה מספר רב של בעלי חיים ובהם ארנבונים, שרקנים, אוגרים, עכברים, צ’ינצ’ילות, תוכונים, נחשה ועוד. פינת החי מאובזרת במגוון רב של משחקים ופעילויות. לפינה אישור ופיקוח וטרינרי והיא מטופלת באופן קבוע ע”י אנשים המוסמכים לטיפול ואחזקה של בעלי חיים. הקייטנה לא יוצאת משטח ביה”ס וכל הפעילויות, הסדנאות והכיף מגיע אלינו.

לפרטים נוספים ולהרשמהלחצו כאן 

קיץ אינדיאני – קייטנת טבע במקורות הירקון

נעים מאוד , אנחנו חן ושירה. מורים לאקולוגיה, אנשי חינוך, מדריכים, יוצרים אמנים וקוסמים לעת מצוא 🙂 שנינו באים ממסגרות חינוך א-פורמלי ועובדים בגישות שונות כגון חינוך דמוקרטי, אנתרופוסופי ומונטיסורי. מרבים להשתמש בכלים יצירתיים כגון מוסיקה, יצירה, דמיון מודרך תנועה ועוד, באווירת שומרי הגן (למי שמכיר).

בעקבות הצלחת קייטנת הפסח שלנו בפרדסי רמת השרון החלטנו להמשיך את ההרפתקה יחד וליצור קייטנת טבע קסומה זו. טבע מופלא באמצע העיר. שפע של צל קריר ונעים (כן אפילו באוגוסט…), נחלים קטנים פחות מגובה הברכיים לשכשוך, מים נקיים וצלולים (כאמור מקורות…), גן לאומי מאובטח מגודר, מרווח, ומצויד בשירותים נקיים, ברזיות וצוות של החברה להגנת הטבע העומד לרשותנו.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן 

חוות גיזמו – “מפגשים עם עולם הסוסים”

קייטנת קיץ בגיזמו – “מפגשים עם עולם הסוסים”, בואו לחוויה בלתי נשכחת בחוות גיזמו בהר וביער: חווית סוסים וחיות, פעילות אתגרית וטבע, לימוד התמצאות בשטח, הכרת תוואי הסביבה, כישורי הישרדות וניווט. *הפעילות מיועדת לגילי 12-6 עם ובלי ניסיון רכיבה (מחזור ראשון לגילי 14-9).

לפרטים נוספים ולהרשמהלחצו כאן 

קייטנת גבעת מאיר רעננה – קייטנה כפרית בלב העיר

במקום כפרי בלב העיר נמצא משק חקלאי חי ותוסס עם מטע אבוקדו, שדה פתוח, פרדס, פינת חי ושקט פסטורלי – גבעת מאיר רעננה. השנה נפתחת במקום קייטנה קטנה וייחודית שסדר היום בה הוא שילוב בין אווירת הבית לבין הטבע הסובב אותו.

  • משך הקייטנה: 3 שבועות.
  • למי? לעולים לכיתה א’ ועד עולים לכיתה ד’.
  • טיפול מסור ואחראי של מדריכות בוגרות ומנוסות

לפרטים נוספים ולהרשמה -חסית ריינר עמית 054-6703708, hasitra@012.net.il

לעוד קייטנות עם בעלי חיים – לחצו כאן